Konkurs ekologiczny ,,Gramy w Zielone’’

Konkurs ekologiczny ,,Gramy w Zielone’’

Categories: Aktualności
Autor
fng
Udostępnij
Categories: Aktualności

Author

fng

Share

Są już wyniki konkursu „Gramy w zielone”.

Jesteście ciekawi, kto zdobył główną nagrodę – Voucher na zajęcia ekologiczne w Leśny Zakątek

➡️ 1 miejsce: klasa 1A Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Raciechowicach– zwycięska praca? Ekologiczny teatr. Tego jeszcze nie było…

➡️ 2 miejsce: klasa 1a @Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łukowicy- wyróżniona praca: Eko ludek: ludzik/robot wybudowany z odpadów, które na co dzień wyrzucamy.

➡️ 3 miejsce: klasa 1 @Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wilczycach- wyróżniona praca: zabawki wybudowane z odpadów.

Ależ mamy kreatywną młodzież. Dziękujemy wszystkim placówkom za wzięcie udziału w konkursie realizowanym w ramach naszego projektu „EKO dla Małopolski” dofinansowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego


Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z nauczycielami klas 0-3 szkół podstawowych z terenu Województwa Małopolskiego, a w szczególności Subregionu Sądeckiego do udziału w konkursie ekologicznym ,,Gramy w Zielone’’.

W konkursie oceniane będą prace i aktywności o charakterze proekologicznym, m.in.:

 • praca plastyczna w postaci własnoręcznie wykonanej książki ekologicznej,
 • praca plastyczna 3D wykonana np. z odpadów/śmieci/przedmiotów, które na co dzień się wyrzuca,
 • jeden dzień klasy związany z ekologią.

Prace należy udokumentować za pomocą zdjęć, filmu, prezentacji i wraz z formularzem zgłoszeniowym przesłać na adres: projekt.nowagalicja@gmail.com. W tytule wiadomości prosimy o wpisanie: „Konkurs Gramy w Zielone”- zgłoszenie (nazwa placówki i jaka klasa).

Do udziału mogą zgłaszać się klasy jako grupy zorganizowane wraz z nauczycielem, czyli opiekunem grupy. Z każdej szkoły mogą zgłosić się maksymalnie 3 klasy, a jedna klasa może wysłać wyłącznie jedną pracę.

Termin nadsyłania prac: 10 – 24 listopada 2021 r.

Nagrodą dla zwycięskiej klasy będzie voucher na warsztaty ekologiczne, który obejmuje wyjazd do Leśnego Zakątku wraz z przeprowadzonymi na miejscu zajęciami:

 • Zajęcia tematyczne: znaczenie pszczół, owadów zapylających, w tym: pogadanka o pszczołach, degustacja produktów pszczelich (miód, pyłek), prezentacja innych wyrobów pszczelich: wosk, pierzga. Wyjście do pasieki razem z pszczelarzem w specjalnych ochronnych strojach i zobaczenie na własne oczy z bliska jak wygląda ul w środku, jak pracują pszczoły.
 • Zajęcia tematyczne ekologiczne: do wyboru:
  • zajęcia na ścieżce leśnej- quiz tematyczny z zagadkami i szukaniem skarbu ukrytego w lesie,
  • zajęcia ekologiczne: segregacja odpadów, zajęcia plastyczne (wykorzystanie ponownie przedmiotów codziennego użytku), budowa domku dla owadów (placówka zabiera ze sobą jeden wybudowany domek).
 • Zajęcia ruchowe: zajęcia sportowe sprawnościowe z trenerem: tory przeszkód, przeciąganie liny, strzelanie z łuku, ćwiczenia sprawnościowe i na orientację.
 • Poczęstunek: do wyboru:
  • grillowana kiełbaska, chleb, keczup/musztarda, ciepła herbata,
  • drożdżówka, owoc, ciepła herbata.

Voucher nie obejmuje dojazdu uczestników na zajęcia. Voucher do zrealizowania w okresie od maj 2022 do wrzesień 2022 w terminie ustalonym przez Opiekuna klasy i pracownika Leśnego Zakątka.

Voucher obejmuje wyłącznie zakres jak powyżej. Za wygrany voucher nie przysługuje ekwiwalent pieniężny.

PLAKAT_1